
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 25 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Data Rate | 15 kbps |
| Number of Receivers | 2 |
| Number of Drivers | 2 |
| Simplex/Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | 40 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 726
Distributors
pcbx
Unit Price$11.02330
Ext.Price$11.02330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.02330 | $11.02330 |
| 10 | $8.74986 | $87.49860 |
| 25 | $8.18241 | $204.56025 |
| 50 | $8.00878 | $400.43900 |
| 100 | $7.83878 | $783.87800 |
| 300 | $7.48732 | $2246.19600 |
| 500 | $7.15162 | $3575.81000 |
| 1000 | $6.83101 | $6831.01000 |
